قزوین

قزوین به پارسی میانه: کاسپین)‏ یکی از شهرهای بزرگ ایران در باختر ایران و مرکز استان و شهرستان قزوین است. این شهر در بلندای ۱۲۷۸ متری از سطح دریا واقع شده است. قزوین در زمان حکومت صفوی پایتخت ایران بوده است و به همین دلیل دارای امکان و موزه های تاریخی بسیاری می باشد. قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است و از جمله خوشنویسان معروف می توان به میرعماد قزوینی اشاره کرد. در شهر قزوین آثار کهن و باستانی گوناگونی از جمله حمام قجر، عمارت کلاه فرنگی، امامزاده حسین قرار دارد.

قزوین به دلیل قرار گرفتن در گلوگاه ارتباطی استان‌های شمالی و غربی کشور، نزدیکی به تهران، دارابودن چندین شهر صنعتی و نیز برخورداری از چندین دانشگاه -از جمله دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی، علوم پزشکی و آزاد اسلامی- و شماری دانشگاه غیردولتی از موقعیت خوبی برخوردار است.

در عصر صفوی[ویرایش]

شاه تهماسب صفوی به سال ۹۵۳ ه.ق به علت نزدیکی تبریز به مرز های عثمانی و آسیب پذیر بودن این شهر و نیز دور بودن از خراسان و هجوم مداوم ازبکان به این شهر پایتخت را به قزوین انتقال داد. که این پایتختی تا سال ۱۰۰۶ ه.ق ( به مدت نیم قرن ) ادامه داشت.

من خودم اهل قزوینم وبه شهری که توش زندگی میکنم افتخار میکنم ..

 

قزوین شهریه که مثل تهران نیست که کلی امکانات مختلف داشته باشه و خوبیش اینه که دیگه نه ترافیک هست ونه دود شهره نقلی وکوچیکیه و نسبتا چیزایی که برایه یه زندگی معمولی لازمه رو در خودش جمع کرده .

ومن به قزوینی بودنم افتخار میکنم

 تاریخ : پنجشنبه 21 شهریور 1392 | 01:58 ب.ظ | نویسنده : neda | نظرات

سخن کوتاه نویسنده به خوانندگان این وب :  

سلام دوستای گلم

من از تابستون امسال شروع به وبلاگ نویسی کردم ولی قبلا هم یه وبلاگ برای مدرسمون درست کردم که رتبه دوم ناحیه ی 1 رو به دست آورم واز اون به بعد بود که شروع کردم به ساختن وبه راز های آفرینش وقتی که من این کارو شروع کردم فکرشم نمیکردم که با دوستای گلی مثل شما آشنا بشم وهمیشه تو ذهنم فکر میکردم که هیچ کس به وب من نمیاد تا کامنت بذاره راستشو بخواید از اون ومقع که  وبلاگ نویسی رو شروع کردم احساس میکنم بزرگتر شدم وچیزایه خیلی زیادی در مورد وبلاگ نویسی وکامپیوتر یاد گرفتم .

اون موقع بود که تصمیم گرفتم برای این آمار قابل توجهی داشته باشم به وب های مختلف برم و براشون تویه یه نظر خودمو معرفی کنم تا اونا بیان وبه وب من سر بزنن ولی بازهم مطمئن نبودم که موفق میشم یا نه تا این که میس صورتی برم یه نظر گذاشت تا برم و نویسنده وبه گروهیه اینجا همه چیز هست بشم ومن هم موافقت کردم وهمین طور یکی از همکلاسی های گلم رو هم بهش معرفی کردم تا ما هردومون باهم یعنی من وسپیده جون نویسنده این وب بشیم .

من احساس میکنم که از بشتر نویسنده هایی که با هاشون در ارتباطم کوچیک ترم من 13 سالمه وخوش حالم که تونستم توی این حرفه هم موفق بشم .

از این به بعد دیگه کم تر آپ میکنم البته همه همین طورن چون مدرسه ها دیگه شروع میشه ودیگه وقتی برای اینکارا نیست .

من وقتی میبینم بعضیا برام نظر میذارن ومینوسن به من سر بزن یاد اون وقتای خودم  میفتم به همین خاطر حتما بهشون سر میزنم.

راستی 4 مهر رو فراموش نکنیدا تولدمه 

خیلی دوستون دارم

 

 

 

 

 

پس تا آپ بعدی خدافظ 

 تاریخ : چهارشنبه 20 شهریور 1392 | 09:39 ب.ظ | نویسنده : neda | نظرات

سلام

من بشتر کتاب های توتویی و من منمرو خونمد داستان ها ی خیلی جالی داره وهمین طور لذت بخش وگاهی هم غمگین این کتاب توسط امیر رضا آرمیون جمع آوری وگرد آوری شده که من خودم به شخصه براش آروزی موفقیت میکنم

در این جا من خواستم که ای کتاب رو به خواننده ها معرفی کنم ولی طممئنن همتون با این کتاب آشنا هستید

یکی از داستان ها ی مجموعه ی تو تویی

جراح قلب و تعمیر کار

روزی دکتر جراحی برای تعمیر اتو مبیلش به یک تعمیر گاه مراجعه کرد. تعمیرکار بعد از تعمیر ماشین رو به جراح کرد وگفت آقای دکتر من تما اجزای ماشین  را به خوبی میشناسم وموتور که در حقیقت قلب ماشین است را کامل باز میکنم وتعمیر میکنم در واقع من آن را زنده میکنم. حال چطور درآمد سالانه من یکصدم در آمد شماست.

جراح نگاهی به تمیر کار کردو گفت اگر میخواهی در آمدت صد برابر شود این بار سعی کن زمانی که موتور در حال کار است ان را تعمیرر کنی....

فرق بین خوب وعالی اندکی تلاش بیش تر است . کلارسن بیگمان

 

 تاریخ : سه شنبه 19 شهریور 1392 | 09:26 ب.ظ | نویسنده : neda | نظرات

  • paper | خرید بک لینک | میله
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic